OncoVR Kutatás
Az OncoVR a tartósan kórházban fekvő, főként daganatos gyermekek gyógyuláshoz vezető útját támogatja egyedi fejlesztésű virtuális valóság-kalandjátékkal.
A velünk dolgozó szakemberek véleménye alapján a módszer a gyógyúlási motiváció növekedésben és terápiás kapcsolat erősödésében tud segítséget nyújtani. A VR szemüveg hatásának jobb megismeréséhez klinikai kutatásokat végzünk, amelyek az eddigi eredményeink alapján igazolták a kalandjáték szorongáscsökkentő hatását.
Hol vagyunk jelen?
- Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet, Budapest
- Bethesda Gyermekkórház, Budapest
- SE Gyermekgyógyászati Klinika, Budapest
- Szent László Kórház, Budapest
- MAZSIHISZ Szeretetkórház, Budapest - Felnőttek számára
- Szegedi Gyermekgyógyászati Klinika, Szeged
- Pécsi Gyermekgyógyászati Klinika, Pécs
- Debreceni Gyermekgyógyászati Klinika, Debrecen
- Csolnoky Ferenc Kórház, Veszprém
- B.A.Z Vármegyei Központi Kórház, Miskolc
OncoVR együtt
Az OncoVR együtt célja az egészségmegőrző célú ismeretterjesztés, valamint a szociálisan rászoruló gyermekek mentális egészségének segítése. Az OncoVR Együtt programunk középpontjában az egészségtudatosság áll. A foglalkozások során beszélgetünk a táplálkozásról, higiéniáról, egészséges életmódról, emberi testről, így a gyermekeknek lehetősége van közelebbről is megismerkedni az emberi testtel virtuális valóság szemüveg segítségével. A VR élménynek köszönhetően szemügyre veheti és tudatosíthatja magában, például, hogy melyik oldalon van a májunk, hány vesénk van, milyen alakú a szívünk.
MR:VR
Az MR vizsgálat során a gyermekeknek legalább 30 percig, de akár 2 órán keresztül kell mozdulatlanul feküdniük egy fém készülékben, ahhoz, hogy a vizsgálat sikeres legyen. A zárt tér, a zajok, a kiszámíthatatlanság mind megterhelő élmény a gyermek számára, mely szorongást, frusztráltságot válthat ki. Ez a sok kellemetlenség, pedig gyakran azt eredményezi, hogy a gyermek nem bírja végig mozdulatlanul a vizsgálatot, ezért altatásra kerül sor a megfelelő minőségű felvételek készítése érdekében. De vajon lehet-e csökkenteni az altatások számát a VR élmény segítségével? Erre keressük a választ! Virtuális valóság szemüveghez tervezett MR vizsgálatra felkészítő játékot fejlesztettünk. A játékban a gyerek megismerheti a vizsgálószobát és a készüléket. Kipróbálhatja, milyen befeküdni a csőbe, és relaxálni is megtanul, amelyet segíti majd őt a vizsgálatban, hogy egyhelyben tudjon maradni. Mi a következő lépésünk? Szeretnénk, hogy minél több gyerek kipróbálhassa a játékot, mi pedig mérhessük ennek a valódi hatását.